НМТ -2024

ЗНО-2024р.



6)

14 березня о 09:00 розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі. 

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / потенційній вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯОсамостійно створити персональний кабінет (зазначити особисті дані: реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу)  та виконати в ньому такі дії:

  • зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов)вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
  • завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

На першому кроці реєстрації, зазначаючи дані документа, що посвідчує особу, зауважуйте, що паспортні документи громадян України, термін дії яких закінчився в період дії воєнного стану, залишаються чинними, тож можна зареєструватися за наявною ІD-карткою.

Також наголосимо, що тим потенційним учасникам / учасницям, які ще не мають / не отримали РНОКПП, варто подбати про його отримання. Адже це найперше, що потрібно буде зазначити під час створення персонального кабінету на сайті УЦОЯО. Тим вступникам / вступницям, у яких виникне сумнів щодо наявності в них документів, що підтверджують достовірність РНОКПП, слід додатково перевірити, чи немає відмітки про РНОКПП в їхньому паспорті громадянина України чи паспорті громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтві про народження чи довідці про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків і картці платника податків.

На другому кроці реєстрації вступникам / вступницям потрібно буде вказати свою категорію.

Випускник минулих років  особа, яка вже має повну загальну середню освіту, тобто має відповідний документ: свідоцтво про повну загальну середню освіту або атестат. Наприклад, якщо ви навчаєтеся на 3 чи 4 курсі коледжу, але вже маєте документ про освіту, то вибирайте категорію «випускник минулих років», а у відповідному полі завантажуйте саме сканкопію / фотокопію свого свідоцтва про освіту.

Якщо ж ви навчаєтеся  в школі / гімназії / ліцеї або на 1 чи 2 курсі коледжу або закладу професійної (професійно-технічної освіти) і лише цього року здобудете повну загальну середню освіту  указуйте категорію «випускник поточного року» і вибирайте з переліку свій заклад освіти. Вашим документом, що підтверджує інформацію про рівень здобутої освіти, є довідка з місця навчання, у якій має бути зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закладу освіти)»

Багато українських учнів наразі перебуває за кордоном. Тож далі інформація саме для них. 

Якщо ви продовжуєте дистанційно навчатися в українському закладі і саме в ньому здобудете цьогоріч повну загальну середню освіту  під час реєстрації не вибирайте категорії  «у закордонному закладі освіти», натомість з переліку виберіть «у закладі освіти України» і завантажте довідку з місця навчання про здобуття освіти у вітчизняному закладі. 

Під час реєстрації вказують, що навчаються в закордонному закладі освіти, лише ті вступники, які саме в закордонному закладі освіти здобудуть цьогоріч повну загальну середню освіту. Якщо ви цьогоріч здобудете середню освіту за кордоном, а не в Україні,  завантажте  копію нотаріально засвідченого перекладу довідки з місця навчання, у якій буде зазначено, що ви «завершуєте здобуття повної загальної середньої освіти в (місяць) 2024 року в (назва закордонного закладу освіти)».

Обов’язковим етапом під час заповнення реєстраційної форми є вибір із запропонованих переліків навчального предмета на вибір, з якого вступник / вступниця  бажає пройти тестування, та населеного пункту в Україні, де він / вона планує перебуватиме в дні проведення НМТ, або населеного пункту за кордоном, де він / вона бажає  пройти НМТ. Цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами. Також вступник / вступниця за потреби матиме змогу вибрати мову, якою бажає отримати завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії.

Нагадаємо, що вступник / вступниця виконуватиме сертифікаційну роботу НМТ в один день у два етапи, кожен з яких триватиме по 120 хвилин, з перервою у 20 хвилин після першого етапу. 

Сертифікаційна робота НМТ міститиме завдання з чотирьох навчальних предметів: обов’язкових — українська мова, математика та історія України, і на вибір — українська література, або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), або біологія, або фізика, або хімія, або географія. 

Зважте на те, що навчальні предмети, які увійшли до обов’язкових, будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож із запропонованого переліку потрібно буде вказати лише один з предметів на вибір. Реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Третім кроком реєстрації за допомогою спеціального сервісу є завантаження в персональному кабінеті копій документів.

Відповідно до внесених реєстраційних даних програма автоматично визначає перелік документів для завантаження. Проте слід пам’ятати про обов’язкові документи, без яких неможливо зареєструватися.

Отже, під час реєстрації на НМТ вам точно потрібно завантажити сканкопії та/або фотокопії:

  • паспортного документа або іншого документа, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  • документа, що підтверджує інформацію про освіту: довідки з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтва про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • документа, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

За потреби вступник / вступниця має також додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП (для осіб, які відмовилися від прийняття РНОКПП та мають відповідну відмітку в паспорті, або іноземців, не зареєстрованих в Україні як платники податків);
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Звертаємо особливу увагу на те, що в разі ненадання тих чи тих копій документів або надання копій, що не відповідають вимогам, вступнику / вступниці буде відмовлено в реєстрації.

Після надсилання на обробку реєстраційних даних і документів рекомендуємо переглядати інформацію в персональному кабінеті.  Якщо замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливість сформувати сертифікат буде повідомлення про потребу виправити недоліки, необхідно якнайшвидше це зробити. Перелік недоліків буде зазначено в самому повідомленні (надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку)Виправити й повторно надіслати все на перевірку до регіонального центру можна до 15 квітня.

Радимо не зволікати з реєстрацією, аби мати час для того, щоб усунути недоліки чи внести потрібні зміни. 

До 15 квітня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни щодо такого:

  • навчальний предмет на вибір, з якого вступник / вступниця бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник / вступниця перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • інформація про потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.


5)Реєстрація на НМТ у 2024р.

4)Зразок довідки










3)

2)

1)

У 2024 році Національний мультипредметний тест буде відбуватися у форматі 3+1. Тобто три обов’язкових предмети та один на вибір. Чотири предмети будуть об’єднані в один тест, який загалом триватиме чотири години з перервою. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький під час пресбрифінгу.

«У 2024 році ми рухаємося далі. У форматі, який був у нас – це було два обов’язкові предмети й один на вибір, ми зараз додаємо додатковий предмет. Відповідно формат НМТ у 2024 році буде 3+1. Це українська мова, математика, історія України та один предмет на вибір», – розповів Винницький.

За його словами, чотири предмети будуть об’єднані в один тест.

«Відповідно дві години, перерва, дві години. В даному випадку ми говоримо про чотири години тестування. Чотири предмети тестування в один день», – сказав Винницький.

Він заявив, що в МОН, в першу чергу, мають забезпечити безпеку.

«Це означає, що тестування буде відбуватися не по всій країні в один день, очевидно, що буде розтягнуто в часі», – зазначив він.

Окрім того, Винницький зауважив, що Україна рухається в сторону того, що є на сьогодні стандартом в ЄС, а саме на випуску з школи перевіряється не менше п’яти предметів.

Також Винницький пояснив, чому у 2024 році знову відмовилися від проведення тестування у форматі ЗНО.

«По-перше, – це питання безпеки. Формат ЗНО був таким, коли вся країна в один день писала один предмет. В умовах сьогоднішнього воєнного стану – це робити не можливо. Якщо говорити про НМТ, то це фактично і є ЗНО. Тільки в іншому форматі», – розповів Винницький.


ЗНО-2023р.

                     ***********************

3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до 3 травня. 

Навчання відповідальних за ЗНО та представників від закладів освіти регіональний центр проведе до 31 березня, про що повідомить додатково.

Регіональний центр вже розіслав через Viber  – групи відповідальних за ЗНО посилання на наявну інформацію щодо реєстрації для розповсюдження її серед випускників/учнів закладів освіти.

У цьому листі звертаємо увагу на такі головні моменти.

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі. Вступнику потрібно буде самостійно створити  персональний кабінет, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на  вебсайті .  Ця функція  активується одночасно з початком реєстрації, тобто 3 квітня 2023 року

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти потрібно буде виконати такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

Важливо! 

Кожна копія документа, яку потенційний учасник НМТ буде завантажувати в персональному кабінеті, повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • здійснити з персонального кабінету онлайн відправку внесеної інформації та копій документів на обробку до регіонального центру.

Документи вступників мають бути оброблені регіональним центром не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

У разі підтвердження регіональним центром реєстрації абітурієнта для участі в НМТ у його персональному кабінеті з’являється можливість сформувати Сертифікат.

У разі ухвалення регіональним центром рішення про потребу в доопрацюванні абітурієнтом наданої інформації та/або копій документів у його персональному кабінеті розміщується інформація про відомості та/або документи, які потребують доопрацювання.

Тому потенційним вступникам після онлайн відправки документів на обробку потрібно передивлятися інформацію у своєму кабінеті до отримання можливості сформувати Сертифікат.

Копії документів, які знадобляться для реєстрації:

1.    паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;

2.    документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2023 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років). Просимо керівників закладів дотримуватись вимог щодо оформлення документів: довідка (або з кутовим штампом, або на офіційному бланку) має містити номер та дату видачі, підпис та печатку директора. Очікувано, що довідка буде надаватися учням у сканованому вигляді. Тому потрібно звернути увагу на вимоги до копій документів, що розміщено вище.

3.    документ, що підтверджує внесену інформацію про  реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП. Це нова вимога!

 

За потреби потрібно додати копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ. Під час реєстрації подати документи для участі в додаткових сесіях мають право абітурієнти, які не можуть пройти НМТ під час основних сесій у зв’язку з тим, що в період проведення основних сесій НМТ братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах, турнірах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, що підтверджено відповідними документами.

Також під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку та населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

  • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій. 

 

Ще раз наголошуємо, що підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат.  Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

 

Просимо сприяти поширенню цієї інформації серед закладів освіти Донецької області.

 

З повагою

 

Директор                                                                                    Володимир ВЛАСОВ

 




                   ***********************



                       ***********************
                               Довідка від закладу освіти
               



                          ***********************
   
Демонстраційний тест з англ. мови
                    ***********************
Що потрібно знати про реєстрацію
***********************

Демонстраційний тест з біології

***********************

Характеристики предметних тестів

***********************

Демонстраційний тест з хімії:
***********************
Скільки балів потрібно для вступу на бюджет:
***********************
Допуск учасників до екзаменаційного центру:
***********************
Основні тези:
– У 2023 році в НМТ обов’язковими будуть математика та українська мова. Третій предмет можна буде обрати. Це може бути історія України, іноземна мова, біологія, фізика, хімія.
– Тест буде тривати 180 хвилин, у ньому буде 3 блоки запитань.
– Принципи, на яких будується цьогорічна встпуна кампанія, це безпека та збереження загальних рис ЗНО в умовах війни.
– Реєстрація на НМТ буде стартувати у квітні, тоді на сайті УЦОЯО і можна буде обрати третій предмет для іспиту.
– Всі пільгові категорії зможуть вступати за дистанційною моделлю і вже впродовж трьох місяців після їхнього прибуття до закладу освіти зможуть укласти договір.
– Заклади військової освіти будуть проводити вступ за власними правилами прийому.
– Українська мова буде містити 30 завдань (максимум – 45 тестових балів), математика – 22 завдання (максимум – 32 бали), іноземна мова – 32 завдання (32 бали). Аудіювання в блоці іноземної мови та власного висловлення у блоці української мови будуть відсутніми.
– Результат вступник отримає одразу після складання іспиту.
– У 2023 році додадуть такі типи завдань як встановлення хронологічної послідовності та вибір декількох правильних відповідей. Завдання з однією правильною відповіддю та на встановлення відповідностей залишаться як і в НМТ 2022 року.
– Не пізніше квітня буде доступний демонстраційний НМТ на платформі УЦОЯО: інтерактивний та ПДФ формат.
– Прохідний бал буде дорівнювати не менше 10% правильних відповідей у кожному блоці (наприклад якщо максимальний бал з української мови 45, то абітурієнт має набрати мінімум 5).
– У рейтингову шкалу 100-200 балів тестові бали будуть переведені на основі загальних результатів всіх абітурієнтів та будуть доступні у кабінеті вступника невдовзі після іспиту.
– Вагові коефіцієнти для вступу у ЗВО для кожного окремого предмету у цьому році теж будуть присутні.
– Тестування буде проходити в тимчасових екзаменаційних центрів по всій території України та за кордоном.
– Програма НМТ на 100% корелює із програмою минулорічних ЗНО. Для підготовки рекомендують використовувати тести минулих років.
– ДПА для 4 та 9 класів скасують.
– Будь-який вибраний третій предмет дозволить учню подати заяву на будь-яку спеціальність. Вступники на мистецькі та спортивні спеціальності додатково будуть мати творчий конкурс.
– Для вступу можна буде використовувати результати НМТ 2022, а також результати ЗНО 2021 та 2020 року.
– Також передбачена можливість вступу без НМТ, а лише за результатами вступних випробуваь у самому ЗВО можна буде вступити на 53 спеціальності та 11 спеціалізацій, яким надається спеціальна підтримка.
– Середній бал атестату та сільський коефіцієнт у вступі 2023 враховані НЕ будуть. Регіональний коефіцієнт буде врахований навесні залежно від розвитку воєнної ситуації в Україні.
– Загалом вступники зможуть подати до 20 заяв з яких не більше 5 заяв на місця державного або регіонального замовлення (бюджет).
– Мінімальний рейтинговий бал для лікарських спеціальностей – 150, для права – 140, решта спеціальностей – 130. Для дітей загиблих захисників України ці вимоги застововані не будуть.
– Бюджетні місця будуть розділені в умовах широкого вступу однаково і для випускників шкіл, і для випускників коледжів. Аби забезпечити рівність вступу.
– Екзаменатори для перевірки залучатися не будуть, адже все автоматизовано.
– Програма НМТ з історії буде включати програму ЗНО для 8-11 класу. Давньої історії у тестах не буде.
– Діти з ТОТ зможуть вступити дистанційно. 
– У цьому році (як і в минулому) буде дві зміни складання тесту в один день (до обіду і після). Тести на них повторюватися не будуть.


***********************

Модель НМТ-2023: українська мова, математика та один предмет на вибір


Єдиним інструментом для вступу до закладів вищої освіти є Зовнішнє незалежне оцінювання, але, враховуючи безпекову ситуацію, цьогоріч випускники знову складатимуть Національний мультипредметний тест. Про це на брифінгу, присвяченому презентації моделі вступної кампанії у 2023 році, повідомив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Отже, НМТ складатиметься з:

  • двох обов'язкових предметів – українська мова та математика;
  • одного предмета на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика.

Усі предмети складатимуться в один день, а сам тест триватиме 180 хвилин. У межах цього часу випускники мають впоратися з трьома блоками запитань з обраних ними предметів. Цей час діти зможуть розподілити на свій розсуд.


Реєстрація для складання НМТ розпочнеться у квітні. Наразі планується проведення двох сесій тестування: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, а додаткова запланована на червень – липень. У додатковій сесії зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної.

Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном, але бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.

Представники пільгових категорій, зокрема випускники з тимчасово окупованих та нещодавно деокупованих територій, зможуть обрати дистанційну модель для вступу. 



ЗНО -2022р

Через війну класичне ЗНО скасовано, але для вступу на бакалаврський ступінь / магістерський ступінь для медиків (перший курс університету)  потрібно взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). НМТ  міститеме завдання з української мови, математики, історії України. ДокладнішеТі випускники, які з 20 травня до 7 червня 2022 року НЕ ПІДТВЕРДЯТЬ своєї участі в НМТ, НЕ ЗМОЖУТЬ ВЗЯТИ УЧАСТІ В ОСНОВНІЙ СЕСІЇ ТЕСТУВАННЯ.

На другому етапі учасник має остаточно визначитися з вибором міста/країни. Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно буде вказати назву населеного пункту, у якому йому зручно буде пройти тестування.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити з вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. 

Зважте, важливо якнайуважніше поставитися до вибору населеного пункту, адже ця інформація дозволить нам продовжити роботу з формування мережі тимчасових екзаменаційних центрів. Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки затвердило перелік населених пунктів у відповідних регіонах, де нині безпекова ситуація дозволяє провести  національний мультипредметний тест (НМТ).  Попри складну безпекову ситуацію в Харківській області для підтримки випускників  Харківська ОВА погодила можливість створення тимчасових екзаменаційних центрів  для проведення основної сесії НМТ в окремих населених пунктах. Перелік країн і міст Європи, де зможуть пройти  НМТ учасники, які змушені були виїхати за межі нашої країни, буде невдозі оприлюднено. ー за посиланням.

Підтвердження участі в основній сесії НМТ передбачає два обов’язкових етапи:

  • з 20 травня до 7 червня 
  • з 21 червня до 7 липня 2022 року 

На першому етапі потенційний учасник НМТ має підтвердити своє бажання пройти тестування. Для цього з 20 травня до 7 червня 2022 року (включно) потрібно заповнити спеціальну форму, розміщену на інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ»: 

  • вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник панує перебувати в період основної сесії тестування (18 липня – 4 серпня 2022 року); 
  • зазначити свої прізвище та ім’я;
  • обчислити і правильно ввести результат у відповідну комірку, натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ».

Ті випускники, які з 20 травня до 7 червня 2022 року НЕ ПІДТВЕРДЯТЬ своєї участі в НМТ, НЕ ЗМОЖУТЬ ВЗЯТИ УЧАСТІ В ОСНОВНІЙ СЕСІЇ ТЕСТУВАННЯ.

На другому етапі учасник має остаточно визначитися з вибором міста/країни. Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно буде вказати назву населеного пункту, у якому йому зручно буде пройти тестування.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити з вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. 

Зважте, важливо якнайуважніше поставитися до вибору населеного пункту, адже ця інформація дозволить нам продовжити роботу з формування мережі тимчасових екзаменаційних центрів. Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки затвердило перелік населених пунктів у відповідних регіонах, де нині безпекова ситуація дозволяє провести  національний мультипредметний тест (НМТ).  Попри складну безпекову ситуацію в Харківській області для підтримки випускників  Харківська ОВА погодила можливість створення тимчасових екзаменаційних центрів  для проведення основної сесії НМТ в окремих населених пунктах. Перелік країн і міст Європи, де зможуть пройти  НМТ учасники, які змушені були виїхати за межі нашої країни, буде невдозі оприлюднено.


***********************


ПОРАДИ БАТЬКАМ

З 1 лютого стартуватиме реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року. Та випускники розпочали активну підготовку до важливих випробувань у їхньому житті – випускних і вступних іспитів – ще у вересні, а то й раніше.

Дівчата та хлопці, визначаючись із планами на майбутнє і готуючись до ЗНО, сподіваються на підтримку батьків. Причиною хвилювання можуть бути сумніви в знаннях та здібностях, стрес через незнайому ситуацію або відповідальність перед батьками і школою / ліцеєм / коледжем / технікумом. Тому дуже важливо усвідомити, що іспит – це не випробування, а можливість виявити себе і набути досвіду.

Тож у пригоді стануть слушні поради психологів. Зокрема, Світлана Ройз пропонує малювати ментальні карти, що допоможуть систематизувати інформацію, а під час іспиту – застосовувати стабілізаційні практики.

Психологи також радять батькам не акцентувати уваги на кількості балів, яку дитина отримає на ЗНО, пояснити їй, що кількість балів – не показник знань та успішності, відтак сформувати спокійне ставлення до процедури тестування.

Український центр оцінювання якості освіти пропонує батькам рекомендації, що допоможуть їхнім дітям упевненіше почуватися під час ДПА та ЗНО.

Для початку з’ясуймо відповіді на такі запитання: чи є ДПА тим самим, що й ЗНО? які предмети треба проходити на ДПА, а які – на ЗНО? яким буде тест із математики у 2022 році? українська мова чи українська мова і література: який тест вибрати?

Державна підсумкова атестація (ДПА) – це оцінювання результатів навчання учнів за ключовими предметами у школі. Вона фіксує якість середньої освіти у 4-му, 9-му і 11-му класах. ДПА впливає на середній бал свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (атестата), який враховують при розрахунку конкурсного бала під час вступу. Із 2015 року результати ЗНО для випускників шкіл стали зараховувати як оцінки за ДПА (за шкалою 1‒12 балів) і зазначати в додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти (атестата). Щоб результати ЗНО зарахували як оцінки за ДПА, потрібно вказати на це під час реєстрації.

Перелік предметів ДПА щороку визначає Міністерство освіти і науки України. Так, цьогоріч випускники закладів загальної середньої освіти проходитимуть ДПА з чотирьох навчальних предметів. Перший – українська мова, другий – математика, третій – або історія України (субтест «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.»), або іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська) – на вибір випускника/випускниці. Четвертий предмет – один із запропонованого переліку (історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька), біологія, географія, фізика, хімія). Зауважимо, що для зарахування оцінок за ДПА можна вибрати й іноземну мову (англійську, німецьку, французьку, іспанську), й історію України та пройти ЗНО з цих предметів.

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – інструмент забезпечення рівного доступу до вищої освіти. З 2008 року результати ЗНО (за шкалою 100‒200 балів) використовують для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної освіти.

У 2022 році кожен зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця має право безоплатно пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Обов’язкових предметів ЗНО немає, натомість особа, яка має бажання вступати до закладу вищої освіти, самостійно визначає, результати яких тестів їй потрібні для вступу на ту чи ту спеціальність. Перелік таких предметів визначено Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році.

У переліку навчальних предметів, із яких проходитиме ЗНО, виокремлюють українську мову й українську мову і літературу. Випускники, які завершують у 2022 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, самостійно вибиратимуть, яку саме роботу із цих двох виконуватимуть під час ЗНО. Вибирати з-поміж української мови та української мови і літератури для проходження ЗНО потрібно залежно від того, на яку спеціальність (спеціальності) випускник/випускниця планує вступати до закладу вищої освіти. Визначитися з вибором допоможуть Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році, що містять перелік спеціальностей, для вступу на які потрібно буде виконати той чи той варіант сертифікаційної роботи (тесту).

За виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови випускник отримає два результати: результат ДПА (оцінку за шкалою 1‒12 балів) і результат ЗНО з української мови (за шкалою 100‒200 балів). За виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури випускник отримає три результати: результат ДПА (оцінку за шкалою 1‒12 балів), результат ЗНО з української мови (за шкалою 100‒200 балів), результат ЗНО з української мови і літератури (за шкалою 100‒200 балів).


Тести з математики будуть двох типів: математика і математика (рівень стандарту). Вибирати потрібно залежно від рівня, на якому випускник/випускниця вивчали цей предмет і чи потрібен його результат для вступу до закладу вищої освіти.

Так, випускники, які не планують вступати до закладу вищої освіти за результатами тесту з математики та не вивчали цього предмета на профільному рівні, можуть пройти тестування з нього, вибравши ЗНО з математики (рівень стандарту). У такому разі вони отримають лише оцінку за ДПА за 12-бальною шкалою.

Якщо ж випускники вивчали математику на профільному рівні, мають вибрати сертифікаційну роботу з математики. Такий самий варіант сертифікаційної роботи мають вибрати і випускники, які вивчали математику на стандартному рівні, але бажають отримати за цей предмет оцінку за шкалою 100‒200 балів для вступу до закладу вищої освіти.

Разом із донькою / сином зробіть віртуальну екскурсію сайтом Українського центру оцінювання якості освіти, ознайомтеся з матеріалами рубрики «ЗНО/ДПА».

У розділі «Підготовка. ЗНО-2022» подано докладний опис усіх предметів ЗНО: за якою програмою потрібно готуватися, зі скількох тестових завдань складається сертифікаційна робота, скільки часу відводиться на тест, як оцінюють різні типи завдань.

Проведіть репетицію ЗНО. Для цього перейдіть до розділу «Підготовка. Тести минулих років», де тестові матеріали згруповано за предметами і роками. У вихідний, коли ви нікуди не поспішатимете, роздрукуйте тестовий зошит із будь-якого предмета і запропонуйте дитині максимально відповідально виконати запропоновані завдання за час, відведений на виконання певної сертифікаційної роботи. Установіть кількість правильних відповідей (їх можна знайти у цьому ж розділі). Не забувайте, що різні типи завдань оцінюють по-різному. Результат укаже на теми, над якими варто попрацювати ще. Безумовно, ці матеріали будуть корисними і для тренування.

Не залиште поза увагою розділ «Реєстрація», де докладно описано, як зареєструватися; які документи необхідно підготувати; як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів; як унести зміни до реєстраційних даних; що робити, якщо відмовлено в реєстрації. Саме у цьому розділі розміщено «Інформаційну сторінку учасника ЗНО», на якій буде розміщено інформаційний бюлетень, запрошення-перепуску, а після оголошення результатів – результати ЗНО/ДПА, картки результатів з кожного навчального предмета, копії бланків.

Варто також наперед ознайомитися із процедурою подання учасниками апеляційних заяв щодо відмови в реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні; порушення під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання в пункті його проведення, що може вплинути на об’єктивність результату зовнішнього незалежного оцінювання; результатів зовнішнього незалежного оцінювання або рішення про його анулювання.

Досвід дистанційної освіти має свої плюси. Нині багато випускників налаштовані на підготовку онлайн, тому варто проаналізувати, що може стати в пригоді: короткі курси, чи навчальні відео, чи онлайн тестування, чи цілі освітні онлайн платформи.

Не варто залишати поза увагою відеоматеріали, розміщені на YouTube-каналі Українського центру, із яких ви дізнаєтеся, як відбувається ЗНО, отримаєте поради експертів щодо особливостей виконання завдань демонстраційних варіантів сертифікаційних робіт з української мови/української мови і літератури, математики тощо.
ПРОСТО ПРО ЗНО-2020
ПРОСТО ПРО ЗНО-2020: ІНОЗЕМНІ МОВИ
ЗНО-2021: українська мова/українська мова і література (актуальні питання)
ЗНО-2021: українська мова і література (завдання з мови)
ЗНО-2021: українська мова, українська мова і література (читання, власне висловлення)
ЗНО-2021: українська мова, українська мова і література (українська література)
ЗНО-2021: математика. Загальна інформація
ЗНО-2021: математика (завдання закритої форми, завдання з короткою відповіддю)
ЗНО-2021: математика (завдання відкритої форми, завдання з розгорнутою відповіддю)

Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу самої процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО. Такий досвід допоможе вашій дитині ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися саме на виконанні тестових завдань.

Аби в день тестування дитина почувалася впевнено і спокійно, налаштуйте її на успіх.
Створіть комфортні умови: подбайте заздалегідь про зручний одяг (жодного дрескоду немає, проте він не має відволікати інших учасників), напередодні іспиту разом сплануйте оптимальний маршрут до пункту тестування, розрахуйте час на дорогу, перевірте, чи підготувала дитина ручки з чорнилом чорного кольору, у день тестування – чи всі необхідні документи взяла (паспорт, сертифікат, запрошення-перепустку).

Порадьте дитині під час іспиту:

  • пробігти очима весь тест, щоб побачити, якого типу завдання в ньому містяться, ‒ це допоможе налаштуватися на роботу;
  • уважно читати завдання до кінця, аби зрозуміти його зміст (характерна помилка під час тестування — не дочитавши до кінця, за першими словами припустити відповідь і поквапитися її вписати);
  • якщо не знає відповіді на запитання чи не впевнений/не впевнена, пропустити його і повернутися до нього, коли виконає інші завдання.

***********************



ДОДАТКОВА СЕСІЯ

Щороку для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання, проводиться додаткова сесія.

У період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання здійснюється подання документів особами, які:

  • у день проведення зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета брали участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, або прямували до/з місць їх проведення;
  • не з’явилися до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання (або з’явилися, але не змогли взяти участі у тестуванні) під час основної сесії зовнішнього оцінювання з причин, що не залежали від їхніх дій та волі, і на які вони не могли вплинути, зокрема:

− хвороба в день проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета під час основної сесії;
− стихійне лихо, у тому числі пожежа, повінь, землетрус, військові дії або суспільні збурення, техногенна катастрофа в день або переддень проведення зовнішнього оцінювання з  певного навчального предмета;
− викрадення одного з документів, необхідних для допуску до пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що трапилося до проведення зовнішнього оцінювання з  певного навчального предмета, але не раніше ніж за п’ять календарних днів;
− смерть рідних по крові або по шлюбу, яка сталася до проведення зовнішнього оцінювання з певного навчального предмета, але не раніше ніж за сім календарних днів;

  • брали участь в основній сесії зовнішнього оцінювання, але не змогли розпочати або завершити виконання сертифікаційної роботи з певного навчального предмета у зв’язку з:

− різким погіршенням стану здоров’я;
− виникненням у пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання обставин, що могли становити загрозу для життя та здоров’я;
− дочасним припиненням уповноваженою особою при Українському центрі оцінювання якості освіти (за погодженням із регіональним центром) процедури зовнішнього оцінювання в певній(их) аудиторії(ях) або в пункті проведення зовнішнього незалежного оцінювання через неможливість створення належних умов для виконання сертифікаційної роботи.

Таким учасникам протягом 5 робочих днів з дня проведення тестування (з урахуванням дня проведення та часу, необхідного  на доставку документів) необхідно до регіонального центру подати заяву щодо участі у додатковій сесії та документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії.

У разі неявки на основну сесію через хворобу  до регіонального центру разом із заявою необхідно подати – один із документів, зазначених в абзацах 2 – 5, 8, 9 підпункту 1 пункту 2 наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України або довідку з місця роботи, де зазначено, що в Електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) наявний листок непрацездатності особи (із зазначенням його номеру, датами відкриття та закриття).

Також подати заяву щодо участі у додатковій сесії можуть особи, які брали участь у тестуванні, але стосовно них допущено порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання, що підтверджено рішеннями регламентних комісій.

Вінницький РЦОЯО (Вінницька, Житомирська області)

Дніпропетровський РЦОЯО (Запорізька, Дніпропетровська області)

Донецький РЦОЯО (Донецька, Луганська області)

Івано-Франківський РЦОЯО (Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька області)

Київський РЦОЯО  (м. Київ, Київська, Черкаська, Чернігівська області)

Львівський РЦОЯО (Львівська, Рівненська, Волинська області)

Одеський РЦОЯО (Одеська, Кіровоградська області)

Харківський РЦОЯО (Харківська, Полтавська, Сумська області)

Херсонський РЦОЯО  (Херсонська, Миколаївська області, Автономна Республіка Крим, місто Севастополь)


Окрім періоду проведення основної сесії, подання документів для участі в додатковій сесії може здійснюватися в основний період реєстрації, період перереєстрації, додатковий період.

У межах часу, відведеного на реєстрацію (перереєстрацію), подати документи для участі в додатковій сесії можуть особи, які не мають можливості пройти зовнішнє оцінювання під час основної сесії у зв’язку з тим, що:

  • обрали для проходження зовнішнього оцінювання два навчальних предмети, зовнішнє оцінювання з яких проводиться під час основної сесії в один день;
  • у рік проведення зовнішнього оцінювання навчаються за кордоном;
  • за релігійними переконаннями не можуть взяти участь у зовнішньому оцінюванні з окремого(их) навчального(их) предмета(ів), що проводиться(яться) в певні дні;
  • вказали на необхідність створення особливих (спеціальних) умов проходження зовнішнього оцінювання, що можуть бути забезпечені лише під час додаткової сесії;
  • належать до категорії осіб, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення;
  • у період проведення основної сесії зовнішнього оцінювання з окремих навчальних предметів:

− братимуть участь у міжнародних, всеукраїнських заходах (змаганнях, конкурсах, олімпіадахтурнірах тощо), включених до офіційних заходів Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Міністерства молоді та спорту України, складатимуть державні іспити, перебуватимуть за кордоном, що підтверджується відповідними документами
− складатимуть державні іспити;
− проходитимуть практику на підприємствах, в установах та організаціях (для осіб із числа учнів (студентів, вихованців) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти);
− перебуватимуть за кордоном.

Зазначені вище особи разом із комплектом реєстраційних документів надсилають до регіонального центру оцінювання якості освіти заяву (зразок заяви розміщено на сайті відповідного регіонального центру) щодо надання можливості пройти тестування під час додаткової сесії і документ, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основній сесії.

У межах часу, відведеного для додаткового періоду реєстрації, здійснюється подання документів особами, які:

  • брали участь в антитерористичній операції та/або у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;
  • проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;
  • за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;
  • мають складати державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації (такі особи реєструються для участі в додатковій сесії лише з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію);
  • проживають (перебувають) на території, на якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено карантин, режим надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, та внаслідок цього не змогли зареєструватися для проходження зовнішнього незалежного оцінювання в основний період реєстрації, якщо останній день строку, відведеного для нього, припадає на період карантину, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану.

Таким особам до комплекту документів також необхідно додати заяву щодо надання можливості пройти тестування під час додаткової сесії та документ, що підтверджує право особи для реєстрації на ЗНО в додатковий період.

Детальніше про умови участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання можна ознайомитися за посиланням.


***********************


ПРАВА Й ОБОВ’ЯЗКИ УЧАСНИКІВ

Права й обов’язки учасників зовнішнього незалежного оцінювання визначено 

Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

1. Учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право на:

1) доступ до інформації про:

  • програми зовнішнього оцінювання;
  • форми завдань сертифікаційних робіт;
  • строки та порядок проведення зовнішнього оцінювання;
  • час і місце проведення зовнішнього оцінювання;
  • використання в пунктах зовнішнього оцінювання технічних пристроїв, необхідних для здійснення контролю за проведенням зовнішнього оцінювання;
  • порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів зовнішнього оцінювання;

2) виконання сертифікаційних робіт, розроблених згідно з програмами зовнішнього оцінювання, затвердженими наказами Міністерства освіти і науки України;

3) проходження зовнішнього оцінювання з установленої Міністерством освіти і науки України кількості навчальних предметів;

4) ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання;

5) безпечні умови під час проходження зовнішнього оцінювання;

6) отримання безкоштовної медичної допомоги в пункті зовнішнього оцінювання (у разі потреби);

7) оскарження процедури проведення та результатів зовнішнього оцінювання (апеляцію);

8) ознайомлення зі своєю сертифікаційною роботою після оголошення результатів зовнішнього оцінювання з відповідного навчального предмета, отримання засвідченої копії такої роботи.

2. Учасник зовнішнього оцінювання зобов’язаний:

1) ознайомитися Порядком, дотримуватися його вимог;

2) своєчасно прибути до пункту зовнішнього оцінювання із сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання і документом, на підставі якого особу зареєстровано для участі в зовнішньому оцінюванні (серія (за наявності) та номер якого вказані в Сертифікаті), а у разі, якщо такий документ було визнано недійсним (у тому числі у зв’язку із втратою, обміном, скасуванням, закінченням терміну дії), – іншим документом, що посвідчує особу;

3) ввічливо ставитися до учасників зовнішнього оцінювання і працівників пункту зовнішнього оцінювання;

4) виконувати вказівки та вимоги працівників пункту зовнішнього оцінювання щодо процедури проходження зовнішнього оцінювання;

5) після завершення часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи, повернути матеріали зовнішнього оцінювання (крім зошита із завданнями сертифікаційної роботи) працівникам пункту зовнішнього оцінювання;

6) виконувати сертифікаційну роботу на робочому місці, визначеному Українським центром;

7) виконувати та оформляти сертифікаційну роботу згідно з правилами, зазначеними в зошиті із завданнями;

8) до виходу з пункту зовнішнього оцінювання надати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти (далі – уповноважена особа Українського центру) Сертифікат для проставляння відмітки про проходження зовнішнього оцінювання.

3. Учаснику зовнішнього оцінювання забороняється:

1) приносити до пункту зовнішнього оцінювання небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;

2) використовувати в пункті зовнішнього оцінювання засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації;

3) протягом часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи:

  • заважати іншим учасникам зовнішнього оцінювання виконувати роботу;
  • спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником зовнішнього оцінювання під час виконання сертифікаційної роботи;
  • списувати відповіді на завдання сертифікаційної роботи в іншого учасника зовнішнього оцінювання;
  • виносити за межі аудиторії зошити із завданнями сертифікаційної роботи, їх окремі аркуші, бланки відповідей;
  • мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою зовнішнього оцінювання (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник зовнішнього оцінювання повинен повідомити працівникам пункту зовнішнього оцінювання до початку виконання роботи);

4) псувати майно закладу, у приміщенні якого розміщується пункт зовнішнього оцінювання, чи майно осіб, які перебувають у такому пункті;

5) персоналізувати сертифікаційну роботу.

4. У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, підпунктами 1 – 4 пункту 3, учасник зовнішнього оцінювання за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення зовнішнього оцінювання, має повернути їм матеріали зовнішнього оцінювання та залишити пункт зовнішнього оцінювання.


***********************


НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

Через війну класичне ЗНО скасовано, але для вступу на бакалаврський ступінь / магістерський ступінь для медиків (перший курс університету)  потрібно взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ). НМТ  міститеме завдання з української мови, математики, історії України. Докладніше ー за посиланням.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести  щонайбільше з п’яти навчальних предметів

Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з тринадцяти навчальних предметів:

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти  для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
  • математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
  • історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:

  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
  • для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

Відповідно до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти, 2022 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.


***********************
Повідомляємо вам, що сьогодні, 01 лютого
2022 року, розпочалася реєстрація на
основну сесію ЗНО.

Для всіх охочих зареєструватися для
участі в ЗНО Український центр
оцінювання якості освіти підготував
відеоінструкцію, з якої можна
дізнатися про те, на що варто зважати
до, а також під час реєстрації
https://testportal.gov.ua/zno-2022-rekomendatsiyi-shhodo-reyestratsiyi/#more-24650
[1] .

Не забувайте, що учасники, які
потребують спеціальних умов, мають
надати всі супровідні документи (форму
первинної облікової документації №
086-3/о "Медичний висновок про створення
особливих (спеціальних) умов для
проходження зовнішнього незалежного
оцінювання").

Нагадуємо вам: особи, які бажатимуть
скласти понад п’ять навчальних
предметів, зможуть зробити це за кошти
фізичних і юридичних осіб та у строк з 04
по 14 березня 2022 року (включно) розмішує
відповідне замовлення через
Інформаційну сторінку учасника ЗНО.
Так, щоб додатково скласти іноземну
мову (англійську, німецьку, іспанську
або французьку), потрібно буде сплатити
789 грн, вартість складання інших
навчальних предметів (історія України,
географія, фізика, хімія чи біологія)
становитиме 354 грн.

Радимо вам переглянути на YouTube-каналі
Українського центру оцінювання якості
освіти серію вебінарів: "ЗНО-2022: як
підготуватися та успішно пройти тести".

***********************
ЗНО для вступу до закладів вищої освіти Український центр оцінювання якості освіти розробив «Путівник учасника ЗНО-2022» (далі – Путівник). Рекомендуємо поінформувати керівників закладів загальної середньої, а також професійної (професійно-технічної) освіти про доцільність використання Путівника для інформування учнів / студентів (слухачів) про специфіку ЗНО у 2022 році. Путівник розміщено на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (https://testportal.gov.ua) в підрозділі «Учаснику зовнішнього незалежного оцінювання» розділу «ЗНО / ДПА».

***********************

УВАГА!!!!

01 лютого 2022 року розпочинається реєстрація на основну сесію ЗНО. Нагадайте учням/студентам, що для реєстрації потрібна фотокартка, виготовлена на білому або кольоровому фотопапері розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку особи.

Також, за необхідності, заздалегідь потрібно підготувати документи:

  • для осіб, які потребують спеціальних умов, медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою № 086-3/о;
  • для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою, копії нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документа(-ів), наданого(-их) для реєстрації.


***********************

За якими програмами укладаються тести ЗНО-2022:

http://osvita.ua/test/advice/64507/

***********************


Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

УВАГА!

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

Важливі новини: МОН затвердило графік підготовки та проведення ЗНО 2022!

Тестування основної сесії ЗНО-2022 проходитиме наступним чином:

фізика — 23 травня;

хімія — 26 травня;

українська мова, українська мова та література — 31 травня;

математика, математика (завдання рівня стандарту) — 3 червня;

іспанська мова, німецька мова, французька мова — 6 червня;

англійська мова — 7 червня;

історія України — 10 червня;

географія — 14 червня;

біологія — 17 червня.

Результати тестування будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 червня.

Реєстрація на пробне ЗНО: 5–22 січня 2022 року.

Реєстрація на основну сесію ЗНО: 1 лютого—9 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року всі, хто зареєструвався на ЗНО, отримають запрошення-перепустки зі вказанням дати та місця проведення тестування — їх можна буде завантажувати зі своїх електронних кабінетів.

ЗНО-2022 !!!

***********************

Увага !!!

НОВАЦІЇ, ГРАФІК, ПРЕДМЕТИ

Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів:

• українська мова
• українська мова і література
• історія України
• математика
• біологія
• географія

• фізика
• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова


***********************

Увага !!!

Шановні учасники ЗНО!

Уже з 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2021 року. Будьте в темі, адже сучасна молода людина в інформаційному полі повинна почувати себе впевнено!

 

Інформуємо далі!

Ви вже ознайомилися з розділами сайту регіонального центру «Календар ЗНО - 2021» за посиланням https://test.dn.ua/grafik-zno/ та «Готуємось до ЗНО» https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/.

          Сьогодні ж більш детальна розмова про реєстрацію. Розділ «Реєстрація на ЗНО», сторінки ЗНО/ДПА, Ви знайдете за посиланням https://test.dn.ua/registration/

Із 1 лютого 2021 року вже можна сформувати реєстраційну картку за допомогою спеціального сервісу «Зареєструватися». Сервіс зручний у використанні, але, якщо виникають питання, за посиланням https://test.dn.ua/registration/ ви знайдете всю необхідну інформацію щодо реєстрації осіб, які складають ДПА у формі ЗНО.

Зараз найважливіше правильно обрати предмети для ДПА і для ЗНО. Тому радимо розпочинати із вибору напрямку (ів) підготовки та спеціальності (ей) для вступу. Ще раз перевірте, які предмети потрібні на ЗНО за обраною Вами спеціальністю у 2021 році. Для цього вивчаємо додаток 4 до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти. Саме тут зазначено, який предмет є обов’язковим: українська мова чи українська мова і література, чи потрібна для вступу математика чи будь-який інший предмет. Крім того, пам’ятайте, що у цьому році Ви можете обрати для ЗНО п’ять предметів!

Пропонуємо розібрати ситуації з вибором української мови/української мови і літератури, математики/математики (завдання рівня стандарту). Увага! Математика також обов’язковий предмет ДПА. Рівень математики для ДПА має відповідати рівню вивчення цього предмета у закладі освіти.

Який же предмет обирати?

Перелік ситуацій для вибору предмета ЗНО

Предмет ДПА – оцінюється у 1-12 балів та виставляється у документ про освіту

Предмет ЗНО – оцінюється у 100-200 балів та використовується під час вступу до закладу вищої освіти

В яких випадках обирати?

 

Ситуація 1

Українська мова – обов’язково

Українська мова

Якщо вже точно визначилися зі спеціальністю і за Умовами для вступу потрібна саме українська мова

 

Ситуація 2

Українська мова і література

Якщо вже точно визначилися зі спеціальністю і за Умовами для вступу потрібна саме українська мова і література

 

Ситуація 3

Українська мова і література

Якщо ще не визначилися зі спеціальністю. Оскільки, обираючи українську мову і літературу Ви отримаєте два результати ЗНО: 100-200 балів за українську мову та 100-200 балів за українську мову і літературу

 

Математика/математика (завдання рівня стандарту)

 

Ситуація 1

Математика (відповідає профільному рівню навчання)

Математика

Якщо вже точно визначилися зі спеціальністю і за Умовами для вступу потрібна математика

 

Ситуація 2

Математика (завдання рівня стандарту)

Математика

Якщо вже точно визначилися зі спеціальністю і за Умовами для вступу потрібна математика

 

Ситуація 3

Математика (відповідає профільному рівню навчання)

Не обираєте математику

Якщо вже точно визначилися зі спеціальністю і за Умовами для вступу математика не потрібна

 

Ситуація 4

Математика (завдання рівня стандарту)

Не обираєте математику

Якщо вже точно визначилися зі спеціальністю і за Умовами для вступу математика не потрібна

 

 

Пам’ятайте, комплекти реєстраційних документів до регіонального центру має надіслати заклад освіти, у якому Ви навчаєтеся, до 1 березня 2021 року.

А чи знаєте Ви, що за номером реєстраційної картки кожен може відслідковувати стан опрацювання реєстраційних документів ЗНО 2021? . Введіть свій номер і перевірте. Сервіс фіксує день і час отримання регіональним центром Ваших документів та всі етапи їх опрацювання: і факт обробки заяви-реєстраційної картки, і дату друку сертифіката, і термін відправки рекомендованого листа із реєстраційними документами. І навіть, якщо Вам відмовлено, сервіс одразу буде містити інформацію про відповідне рішення регламентної комісії та причину відмови.

Як тільки отримаєте в закладі освіти сертифікат, одразу, за посиланням https://zno.testportal.com.ua/info/login, зайдіть на свою інформаційну сторінку за номером та пін-кодом сертифіката, перевірте свої дані у системі. Особливо ретельно перевірте перелік предметів державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

До 5 березня можна змінювати та додавати предмети, вносити інші зміни, але тільки після отримання сертифіката учасника зовнішнього незалежного оцінювання у спеціальному сервісі «Внести зміни». При повторному надсиланні комплекту документів потрібно повернути раніше надісланий сертифікат до регіонального центру. Тому закладам освіти потрібно вчасно надсилати документи своїх випускників, щоб, за необхідності, Ви не втратили можливість внести зміни і отримати новий сертифікат.

Закріпіть матеріал за допомогою відеоінструкції на Youtube каналі  Українського центру оцінювання якості освіти https://www.youtube.com/watch?v=efDpwONafbc&feature=youtu.be

З 30 квітня 2021 року на інформаційних сторінках учасників ЗНО будуть розміщені запрошення-перепустки з адресами пунктів проведення ЗНО. Запрошення – перепустку потрібно роздрукувати самостійно.

Радимо завчасно ознайомитися з маршрутами доїзду, які будуть розміщені на сайті регіонального центру в розділі «Пункти проведення ЗНО» https://test.dn.ua/punkty-testuvannia/ одночасно із розміщенням запрошень-перепусток, щоб запізнюватися на тестування. На цій же сторінці буде розміщено інформацію про закріплення населених пунктів за базовими адміністративними одиницями за предметами тестування.

 Запрошуємо приєднатися до нас:

·                 у соціальній мережі Іnstagram - https://www.instagram.com/ZNO_DON/

·                 на Youtube каналі ДРЦОЯО - https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO

·                 на Telegram каналі  ДРЦОЯО - https://t.me/don_zno2021

у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/DRCOKO/

***********************

Увага !!!

Пробне ЗНО - 2021: особливості проведення

Участь у пробному тестуванні надає змогу не тільки ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання та попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, але й оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Нагадуємо, що реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Учасникам з Донецької та Луганської областей можна буде зареєструватися на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти. Вартість тестування буде оголошена до 9 грудня.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту) біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021.

З 18 листопада на YouTube каналі Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти триває пролонгований семінар з питань зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Також ознайомитися з актуальною інформацією ви можете на наших сторінках соціальних мережах: Facebook (www.facebook.com/DRCOKO/), інстаграм (ZNO_DON), телеграм (ZNO_DON)

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

***********************

Увага !!! 

Пробне ЗНО-2021: дати реєстрації та вартість

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме з 5 по 19 січня 2021 року включно. Якщо ви проживаєте у Донецькій та Луганській областях і бажаєте стати учасником пробного ЗНО, зареєструватися можна буде на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти.

«З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року», – наголосили в ДРЦОЯО.

Кожний зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмета, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість пробного ЗНО за одне тестування складає 255 гривень.

«Участь у пробному тестуванні є важливо складовою підготовки до основного ЗНО та дає можливість ознайомитися з процедурою проведення тестування, структурою та змістом тестового зошита, об’єктивно оцінити свій рівень навчальних досягнень», – додали у Донецькому центрі.

                                          Донецький центр оцінювання якості освіти

 

***********************
Увага !!!

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 «Календар ЗНО - 2021»https://test.dn.ua/grafik-zno/

Ви дізнаєтеся:

-           коли подавати документи на реєстрацію;

-           у які терміни буде розміщено запрошення – перепустку до пункту тестування, з якої дізнаєтеся, де Ви будете проходити ЗНО;

-           коли будуть оголошені результати ЗНО тощо.

 

«Готуємось до ЗНО»https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/

1)    У розділі є посилання на сторінки сайту Українського центру оцінювання якості освіти, де розміщено:

-         новації ЗНО 2021https://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety/,

-         характеристики сертифікаційних робіт із предметів зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року https://testportal.gov.ua/zno-2021-2/.З’ясуйте, скільки завдань у тесті, скільки часу відводиться на його виконання, як оцінюються завдання тесту, якою є схема оцінювання завдань відкритої форми?

-         демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури, математики за профілем вашого навчання:

-                     з української мови https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova-i-literatura-2021/

-                     з математики:https://testportal.gov.ua/matematyka-2021/

 Роздрукуйте зошити, попрацюйте в них. Зверніть увагу на новий формат завдань, у тому числі і власного висловлення.

А за посиланням http://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/ - Український центр оцінювання якості освіти  розмістив вичерпну інформація про перебіг ЗНО минулих років. Бажаєте - роздрукуйте зошит за будь-який рік ЗНО, попрацюйте у ньому, перевірте себе за правильними відповідями, скористайтеся таблицями переведення тестових балів у 12-бальну та 200-бальну шкалу.

Пам’ятайте, що ці таблиці у 2021 році будуть розроблені та оприлюднені лише після оголошення результату з певного предмету і матимуть інший вигляд.

2) Вже час визначатися з напрямком підготовки та спеціальністю, яку Ви вирішили обрати для своєї майбутньої професії. У цьому розділі Ви можете ознайомитися зУмовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

УВАГА!Обов’язково перевірте, які предмети потрібні на ЗНО за обраною Вами спеціальністю у 2021 році. Відбулисязначнізміни у порівнянні з 2020 роком!В додатку 4 до Умов прийому Ви дізнаєтеся, які предмети потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність. Саме тут зазначено, який предмет є обов’язковим:українська мова чи українська моваі література.

 3) Радимо також обов’язково скористатися безкоштовними тренувальними онлайн-ресурсами для тестуваннята випробувати свої знання на тестах минулих років за посиланнями:

http://lv.testportal.gov.ua:8080/  - перевага ресурсу: можливість обирати тему за всіма предметами та заздалегідь побачити, над якими темами ще варто попрацювати.

http://zno.osvita.ua/- перевага ресурсу:це тестування з тією ж кількістю та формами завдань як і в сертифікаційних роботах ЗНО, оскільки зібрані реальні тести попередніх років. Є можливість одразу отримати консультацію у вигляді правил до завдання, яке пропонується, не шукаючи його у додаткових довідниках, що дуже зручно. Для доступу до консультацій потрібно зареєструватися на сайті.Після виконання всіх тестів Вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.

- iLearn (https://ilearn.org.ua/ )– це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО.

- Студія онлайн-освіти EdEra  - безкоштовна платформа підготовки до ЗНО з англійської мови, української мови і літератури, математики, історії та біології.

- Prometheus - безкоштовні курси з підготовки до ЗНО з математики, української мови і  літератури та історії України.

 

4)Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА історію України, то варто скористатися онлайн-тренінгами за посиланням http://lvtest.org.ua/index.php/pidhotovka-do-testiv:


***********************
Увага !!!
ЗНО і ДПА у 2021 році: основні новації В Донецькому центрі оцінювання якості освіти розповіли про основні новації проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що очікують на учасників тестування в 2021 році. Кожен зареєстрований учасник матиме право скласти тести щонайбільше з 5 навчальних предметів з наступного переліку: 
• українська мова; 
• українська мова і література;
 • історія України;
 • біологія; 
• географія; 
• фізика;
 • хімія; 
• англійська мова;
 • іспанська мова;
 • німецька мова; •
 французька мова.
 Для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковою буде проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО з 4 навчальних предметів: 
• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання); 
• математика (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет); •
історія України (субтест «Період ХХ – початок ХХІ століття) або одна з іноземних мов (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
 • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови). Учням, які виберуть для проходження ДПА математику, оцінку за ДПА (за шкалою -1-12 балів) буде визначено залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали. Для тих, хто вивчав математику на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання рівня стандарт та профільного рівня. Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарт, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту. У переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлено: 
• українську мову; 
• українську мову і літературу.
 Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть змогу самостійно вибирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури. Донецький центр оцінювання якості освіти 

Увага !!!
ЗНО-2021 навчальний рік

Міністерство освіти науки України ухвалило рішення про терміни проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році. Відтак пробне ЗНО з української мови і літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших навчальних предметів – 17 червня 2020 року. Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 25 червня тестуванням з математики і завершиться 17 липня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 30 червня, з фізики — 2 липня, з іспанської, німецької, французької мов — 6 липня, з англійської мови — 7 липня, з історії України — 9 липня, з біології — 13 липня, з географії — 15 липня До 4 червня 2020 року на інформаційних сторінках будуть розміщені запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань. Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 29 липня 2020 року. Додаткова сесія ЗНО запланована на 23 липня – 11 серпня, а результати буде розміщено до 14 серпня. Цьогоріч для участі в додатковій сесії ЗНО зможуть зареєструватися під час додаткового періоду реєстрації (25 травня – 9 червня) всі, хто не зміг зреєструватися протягом 3 лютого — 24 березня. Донецький центр оцінювання якості освіти